Szukaj

iz galeria 1.jpg

Statystyka

Użytkowników:
1
Artykułów:
15
Zakładek:
9
Odsłon artykułów:
215426

O mnie


Kilka słów o mnie

          Motorami interesowałem sie od dziecka jak pewnie wielu chłopaków. Pierwszym jednośladem był motorower, później z czasem przychodziło na coś innego. Jeśli chodzi o zainteresowanie Iżami to już odrębna historia. Zaczęło się od składaka z silnikiem Iża Jupitera 4 od którego właśnie zaczyna się moja historia z iżem. Mówię historia ponieważ silnik Jupitera 4 mam już około 20 lat. Nie chciałbym tutaj namawiać i przekonywać do tych motocykli ponieważ nie ma w nich nic czego nie mają inne motory (no oczywiście nie dotyczy to Iży z lat powojennych - iż 350 iż 49 gdzie największą zaletą jest bardzo ładny i rasowy weterański wygląd). Prawdopodobnie jeżeli byłby to inny motor również znalazłby u mnie duże zainteresowanie. Akurat w moim przypadku padło na Iża Jupitera 5. Ten model Iża jest już w nowszej stylistyce nawiązującej do motocykli z lat 90. Bo jeśli chodzi o konstrukcję to praktycznie w motorach tych nie zmieniło sie nic od dobrych 50 lat. W końcu jeśli coś jest dobre to po co to zmieniać? Iż swoją marke wyrobił sobie głównie dzięki modelom z czasów wojennych i może niech tak zostanie....
Aktualnie posiadam Iża Jupitera 5 oraz Hondę Transalp XL600V (moje marzenie). A ostatnio do tego szeregu dołączyło BMW 1150 GS.
Na tej stronie chcę opisać i przybliżyć wszystkim zainteresowanym te motocykle i nie tylko. Skupię się głównie na pewnych przeróbkach i doróbkach jakie wykonałem do tych motorów i taki jest główny cel tej strony. I tu pojawia się odrębny temat, który zamierzam tu poruszyć a więc repliki oryginalnych części czy też pewnych akcesorii.  Pomysł ten podsunęli mi użytkownicy forów motocyklowych, których jestem aktywnym uczestnikiem. Oczywiście to co zrobiłem to nie jest nic nadzwyczajnego ponieważ widziałem lepiej i profesjonalniej wykonane detale. W końcu nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie, to jest tylko moja pasja.

Ale mam nadzieje, że przynajmniej kilku osobom to się spodoba. Niektóre z akcesoriów które wykonałem można nabyć i są przedstawione szczegółowo mojej ofercie.

 

{nomultithumb}"krawedzja"

"Pasja...
To coś, co pomaga nam uciec od codzienności i jej problemów. Coś, co pozwala nam wyzwolić z siebie emocje, stać się prawdziwym sobą. Pasja jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego z nas. Jest siłą napędową życia. Nazwać pasją można wszystko, co kochamy robić, w czym czujemy się naprawdę spełnieni..."